Trustpilot
B-sortiment Restaurangutrustning
B-sortiment Verkstad och verktyg
B-sortiment Hem och trädgård
B-sortiment Lantbruk
B-sortiment Mätinstrument
B-sortiment Kontorsinredning
B-sortiment Hotellutrustning
B-sortiment Städutrustning
B-sortiment Skönhetsvård
B-sortiment Hälsa och välbefinnande
B-sortiment Sport och fritid
(1) recension

Artikel: EX20010527

|

Modell: RCKS-4

Andrahandssortering Grönsaksskärare manuell - 5 skivor

På rea
B-sortiment
När vi säljer begagnade produkter handlar det för det mesta om produkter som kunderna returnerat eller utställningsexemplar. De kan ha ytliga tecken på användning, men fungerar i övrigt felfritt. Returrätt och garanti gäller som vanligt.
1 690,00 kr 2 090,00 kr
Tidsbegränsat erbjudande Priset är inkl. 25% moms.

Lägsta pris under de senaste 30 dagarna före rabatten: 2 090,00 kr

Lågt lagersaldo
FRI FRAKT ca. tisdag 8 april
Lågprisgaranti
Royal Catering
Utmärkande egenskaper
  • Perfekt för restauranger, storkök, bistros och cateringföretag
  • Lämplig för att dela frukt (äpplen, citroner, apelsiner o.s.v.) och grönsaker (morötter, potatis, gurka, m.m.)
  • Höljer och bladen är tillverkade av rostfritt stål; underdelen av stålplåt
  • Mycket god kraftöverföring genom hävstångsmekanism
  • Enkel användning
  • Inklusive 5 blad
Leveransinformation
Retur och garanti
Nedladdningar

Manuela Monteiro för 2 år sedan

Potatisskärare

Jag är mycket nöjd med köpet så här långt, bra valuta för pengarna. Ich bin bisher sehr zufrieden mit dem Kauf, gutes Preis-Leistungs-Verhältnis

Tekniska detaljer

Andrahandssortering Grönsaksskärare manuell - 5 skivor Andrahandssortering Grönsaksklyvare
1 690,00 kr
Andrahandssortering Grönsaksskärare manuell - 5 skivor
Visas nu
959,00 kr
Andrahandssortering Grönsaksklyvare
Mått (LxBxH)
58 x 20 x 98 cm
21 x 21 x 48 cm
Antal klingor
5
-
Färg
Svart
Silver
Försändelsemått (LxBxH)
55 x 24 x 27 cm
51 x 22 x 21 cm
Försändelsevikt
9.7 kg
3 kg
Jämför fler egenskaper

Leveranspaket

  • Grönsakskärare RCKS-4
  • Underdel
  • 1 x kvadratiskt blad, skärstyrka: 12 x 12 mm
  • 1 x kvadratiskt blad, skärstyrka: 10 x 10 mm
  • 1 x kvadratiskt blad, skärstyrka: 8 x 8 mm
  • 1 x runt blad Ø 86 mm; 8 bitar
  • 1 x runt blad Ø 86 mm; 6 bitar
  • Bruksanvisning

Produktbeskrivning

RCKS-4 från Royal Catering är ett oundgängligt tillbehör för restauranger, kaféer eller hotellkök som ofta behöver förbereda pommes frites, grönsaksstift eller fruktbitar. Det är en högkvalitativt tillverkad maskin som kännetecknas av att den är enkel att använda. Tack vare de fem bladen som medföljer är grönsaksskäraren lika praktiskt för att skära grönsaker som frukt.
Multiskäraren RCKS-4 för grönsaker och frukt är helt tillverkad av rostfritt stål och monterad på en speciell konstruktion av stålplåt. Den drivs manuellt genom hävstångsmekanism och är utrustad med en extra lång spak som ger en hög kraftöverföring. Den intuitiva grönsaksskäraren är enkel att arbeta effektivt med.
Till RCKS-4 medföljer fem blad av rostfritt stål som kan tillfredsställa individuella behov - tre är kvadratiskt formade och två runt formade. De kvadratiska bladen skär i storlekarna 12 x 12, 10 x 10 eller 8 x 8 mm och är särskilt användbara för att framställa av grönsaksstift och -tärningar eller pommes frites.
De två runda bladen har en diameter på 86 mm vardera, varav den ena skär frukt eller grönsaker i sex lika stora bitar och den andra i åtta bitar. Det går på nolltid att trolla fram perfekt skivade äpplen och apelsiner för bufféer eller skivade citrusfrukter för garnering av cocktails och desserter. Varje kniv levereras med en tryckplatta.
Denna multiskärare är omfattande, funktionell och arbetar exakt och problemfritt. Den kompakta och robusta konstruktionen är mobilt utformad, enkel att transportera och kan tas i bruk överallt.

Betyg och recensioner

5

Baserat på 1 recension

Sortera efter :

för 2 år sedan Publicerad på Expondo Portugal

Potatisskärare

Jag är mycket nöjd med köpet så här långt, bra valuta för pengarna. Ich bin bisher sehr zufrieden mit dem Kauf, gutes Preis-Leistungs-Verhältnis

Visa den ursprungliga recensionen
EXPERTERNAS VAL
17 ÅRS ERFARENHET...
av stöd och service till proffsen.
3 MILJONER…
nöjda yrkesverksamma kunder.